Description
Order now at Deus.com.gh and have it delivered right at your doorstep.
Specifications:
- Brand: DELL
- Series: PowerEdge T330
- Type: Server
- CPU Type: Intel Xeon E3-1220 v5 3.0GHz 16MB cache
- Installed Memory Size: 16GB
- Hard Drive (Installed): 3.5" 1TB HDD 7.2k RPM SATA 6Gbps
- Media Drives: DVD ROM
Remarks/ Condition: 100% brand new and high quality.
More Information
| Brand | Dell |
|---|---|
| Condition | New |
| Color | Black |
| Processor | Intel Xeon |
| Form Factor | Rackable Tower Server (5U when racked) |
| Memory(RAM) Capacity | 16GB |
| Hard Disk Capacity | 1.2GB SAS |
| Price | GHS 17,500.00 |
| Power Supply Required: | 1 x 350W cabled PSU or up to 2 x 495W redundant PSUs |
Downloads
Reviews
Write Your Own Review